Cyprus, Nicosia

Parīzē notiks 2024. gada olimpisko spēļu noslēguma ceremonija

12.08.2024 / 12:12
Naujienų kategorija

Parīzē noslēdzās 2024. gada vasaras olimpiskās spēles, XXXIII olimpiskās spēles. Svētdien, 11. augustā, Francijas stadionā (Stade de France) notika grandioza noslēguma ceremonija.

Ceremonija sākās ar dalībnieku valstu karogu gājienu, kam sekoja sportistu parāde un sieviešu maratona uzvarētāju apbalvošana. Pēc tam Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs (Thomas Bach) oficiāli paziņoja par spēļu noslēgumu. Olimpisko uguni svinīgi nodzēsa dažādu valstu sportisti.

Noslēguma ceremoniju Parīzē noslēdza Frenka Sinatras ikoniskā dziesma "My Way".

Olimpiskais karogs tika nodots Losandželosas mēram, kur 2028. gadā notiks nākamās vasaras olimpiskās spēles.

Parīzes olimpiskās spēles notika no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Amerikas Savienoto Valstu komanda ieņēma pirmo vietu medaļu kopvērtējumā, kopumā izcīnot 126 medaļas - 40 zelta, 44 sudraba un 42 bronzas.

Otrajā vietā ar 91 medaļu ierindojās Ķīna: Šajās sacensībās tika izcīnītas 40 zelta, 27 sudraba un 24 bronzas medaļas.

Trešo vietu, lai gan ar ievērojamu atpalicību, ieņēma Japāna, kas ieguva 45 medaļas (20 zelta, 12 sudraba un 13 bronzas).

Kipras komandai vienīgo medaļu Parīzes olimpiskajās spēlēs izcīnīja 34 gadus vecais burātājs Pavlos Kontides, kurš Marseļas ostā finišēja otrais "Laser" jahtu sacensībās. Šī ir otrā olimpiskā medaļa Kipras Republikas vēsturē, un abas ir izcīnījis Pavlos Kontides.

Komentārus var atstāt tikai reģistrēti lietotāji. Lai komentētu,piesakieties savā kontā vai izveidojiet jaunu →